| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | Powiadom znajomego | Newsletter | Słupsk Wyszukiwarka | Facebook | Forum dyskusyjne | Bursztynowa Księga Szczęścia | Youtube | Google+ |
Polski English Deutsch
Wybrzeże Słowińskie Herb Słupska Słupcio Ze Słupska - Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia
- | - Słupsk - Stolp - Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia! - SŁUPCIO ze Słupska - Legenda Słupska - Talizman Łowcy Niedźwiedzi - | -
Ratusz miejski w Słupsku
Słupcio Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia

Słupcio Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia
Ratusz miejski w Słupsku

Słupcio Ze Słupska Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia

Słupcio Niedźwiadek Szczęścia Słupcio Ze Słupska Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia / Galeria Bursztynowa

Galeria znajduje się w centrum miasta Słupska, przy ulicy Tuwima 9. Zakład istnieje od 1984r. Działalność w obecnej formie rozpoczęto 12 czerwca 1997r. wystawą malarstwa. Właścicielem jest Narcyz Kalski, który kontynuuje tradycje rodzinne – przejął firmę po swoim ojcu.

Galeria, jak sama nazwa wskazuje, prezentuje zbiory bursztynu. Bursztyn (jantar) jak podaje definicja encyklopedyczna – kopalna żywica drzew iglastych z trzeciorzędu: żółty lub brunatny, czerwony, biały, czarny; niekiedy zawiera zatopione owady i szczątki roślin, używany (od czasów prehistorycznych) do wyrobu biżuterii i przedmiotów ozdobnych.

Galeria Bursztynowa

Zbiory znajdują się w Galerii obejmują oszlifowane bryłki bursztynu, rzeźby z bursztynu tworzone m. in. przez właściciela, biżuterię, inkluzje w bursztynie, sztukę użytkową.

Dodatkowo organizowane są prelekcje na temat jantara. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym skarbie dawnych mórz. Zapoznajemy się z historią powstania bursztynu, mitami i legendami o bursztynie, dowiadujemy się jak go rozpoznać i dlaczego bursztyn leczy. W czasie wykładów poznajemy historię Komnaty Bursztynowej i oglądamy odmiany i odcienie bursztynu oraz świat zwierząt i roślin, który jest utrwalony w bursztynie sprzed 40 lat.

Galeria Bursztynowa

Galerię prowadzi również działalność kulturalna i artystyczna, organizowane są tu wystawy i wernisaże z różnych dziedzin sztuki. W swoim dorobku Galeria posiada organizację wystaw o następującej tematyce: ceramika, malarstwo, grafika, tkanina, rysunek, rzeźba bursztynowa, fotografika, witraże, magia kamieni, hafty kaszubskie, frywolitki, świat muszli, na szkle malowane, brylanty i kobiety, perły i korale, klejnoty morza, inkluzje w bursztynie, wyroby z tkanin (len, konopie) i bursztynu, wielkanocny stół. W czasie działalności odbyły się prelekcje na tematy: życie w bursztynie, lecznicza siła bursztynu, mity i legendy o bursztynie, gdzie szukać bursztynu, dzieje bursztyniarstwa. Odbyła się również recytacja poezji i zorganizowano spotkanie z terapeutą wykorzystującym bursztyn w leczeniu schorzeń. Wystawy wzbogacone są oprawą muzyczną i poczęstunkiem. Do dyspozycji gości jest księga pamiątkowa do której można się wpisać i która zawiera zdjęcia i wzmianki w prasie z przebiegu poszczególnych imprez.

Szczególnie gorąco zapraszamy do galerii klasy szkolne, które słuchając prelekcji wzbogacają swoją wiedzę o bursztynie.
W związku z bogatą ofertą i wieloma ciekawostkami zapraszamy wszystkich do Galerii Bursztynowej.

>>> Fotogaleria
>>> Bursztyn

Galeria Bursztynowa

Galeria Bursztynowa Kontakt
ul. Tuwima 9
76-200 Słupsk
tel. +48 59 842 73 33
www.galeriabursztynowa.pl


Tekst: Grupa Słowińskie na podstawie materiałów Galerii Bursztynowej w Słupsku.Słupcio Niedźwiadek Szczęścia Kup bajkę, gadżet lub pobierz ulotkę!
Słupcio Niedźwiadek Szczęścia Pobierz plakat lub baner!
Słupcio Niedźwiadek Szczęścia Nie udało się wylicytować Słupcia na Charytatywnym Balu Prezydenta Słupska? Wygraj go w naszym konkursie!Gry, tapety, aplikacje, polifonia i... wszystko na komórkę kliknij tutaj>>>


Web Informer Button

Słupcio Ze Słupska Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia